Ostatnie:Fryzury ślubneCzytaj więcej...

Fryzury ślubne

Fryzury ślubne, najważniejsze upięcia włosów każdej Panny Młodej. Co Panna Młoda może zrobić z dylematem dotyczącym wyboru fryzury ślubnej?

Czasami welon jest podpinany pod kokiem, czasami nad kokiem, więc trzeba jak najwygodniej upiąć włosy, aby Panna Młoda przez całą noc czuła się komfortowo, ale i pięknie. Oprócz koków można wykorzystać każdą inną fryzurę wieczorową. Mówi się, że to jeden z najważniejszych dni w życiu, więc można zrealizować wymarzoną fryzurę życia.

Fryzury ślubne – włosy upięte czy rozpuszczone. Odwieczny dylemat każdej Panny Młodej, bo welony powoli zostają wypierane przez białe kwiaty we włosach albo diadem lub nawet korony. To znaczy, że Panny Młode chcą się czuć jak prawdziwe księżniczki. Dobrze jest znaleźć zatem idealnie pasujący diadem do sukni ślubnej – i kolorystycznie, i jeśli chodzi o rodzaj biżuterii, bo niejedna suknia posiada takie małe delikatne dodatki.

Jeżeli mamy diadem i do tego jeszcze welon – niepotrzebne nam są inne wpinane ozdoby. Natomiast włosy rozpuszczone można upiąć dowolnie, żeby ładnie się komponowały z welonem lub też można zastosować cienkie długie tasiemki białe i powpinać je jako pasma włosów. Jaką fryzurę dobrać – to wszystko zależy od sukni. Przez cały wieczór i całą noc wszystkie oczy będą skierowane na Pannę Młodą, więc warto przemyśleć kwestię stroju i fryzury, aby wyglądać i czuć się pięknie przez cały ten czas.

Fryzury wieczorowe

Fryzury wieczorowe to takie, które są układane na specjalne wyjścia, zazwyczaj odbywające się wieczorami. Gdy chcemy być piękne, często korzystamy z pomocy fryzjera i idziemy przed takim planowanym wyjściem do salonu, siadamy na fotelu i oddajemy się w ręce osoby, która się na tym zna. Czasem jednak nie mamy czasu umawiać się i jechać na drugi koniec miasta lub pieniędzy, aby skorzystać z takiej pomocy. Tym samym musimy więc same zrobić sobie fryzurę przed lustrem. Samodzielne układanie włosów wymaga poświęcenia większej ilości czasu, skupienia i cierpliwości. Przede wszystkim jednak wymaga od nas rzetelności i pomysłu jaką fryzurę wybrać.

W zależności od okazji przyjęcia lub spotkania wybieramy odpowiedni strój, a dopiero potem wymyślamy fryzurę i dodatki, które stworzą jedną piękną nas w całości. Jednak, gdy już wybraliśmy strój i skompletowaliśmy wszystkie dodatki – czas nagli na podjęcie pierwszych kroków z układaniem włosów. Zastanowić się trzeba, czy fryzura będzie wymagać wczesnego zakręcenia włosów na loki, papiloty czy lokówkę. Do tego trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki do mycia i po myciu włosów. Włosy można zostawić rozpuszczone, ale trzeba je bardzo skrupulatnie rozczesać, ułożyć i utrwalić. Najbardziej klasycznie, czyli uniwersalnie to lekko kręcone włosy z wpięta spinką pasującą do wybranej biżuterii lub torebki, butów, ozdób, stroju.

Fryzury wieczorowe rządzą się własnymi prawami i nie mogą być oderwane od reszty stroju. Przeważnie strojem wieczorowym jest dłuższa sukienka, która sama w sobie jest bardzo ozdobna, więc należy pamiętać, aby nie przesadzić z fryzurą wieczorową, ale traktować ją jako lekkie wykończenie całości. Jeżeli jednak strój stanowią spodnie z elegancką bluzką albo komplet garsonki – to trzeba wypośrodkować stylistykę, aby fryzura nie była ani zbyt skromna, ani za bardzo fantazyjna.

Jeśli jednak opcjonalnie zostaniemy przy sukni, można spiąć włosy po obu stronach na uchem, aby nadal zostawały z tyłu spuszczone, pamiętając, aby dobrać odpowiednie ozdoby do upięcia. Najpiękniejszą zawsze i wszędzie pozostaje fryzura najbardziej naturalna, więc postarajmy się podkreślić naturę naszych włosów – nie zmieniając ich struktury za bardzo, żeby nie wyglądać zbyt różnie niż w rzeczywistości w codziennych sytuacjach. To może skutkować, że nasz szef nas nie pozna na bankiecie firmowym, albo nagle nie opędzimy się od zbyt wielu komplementów, a to czasem bywa uciążliwe.

Fryzury męskie

Niegdyś mężczyźni nosili względnie krótkie włosy. Choć w dawnych epokach w zależności od statusu społecznego – fryzury raczej nie bywały krótsze. Znana nazwa fryzury włosów półdługich na pazia (czyli nadwornego służącego) – powstała właśnie w dawnych dworskich czasach.  W epoce Baroku, w której panował przepych – kobiety nosiły mocno-lokowane koki, a mężczyźni jasne, wręcz białe peruki z kręconymi włosami. Innym skrajnym akcentem są fryzury wojskowe – młodzi mężczyźni wchodzący do armii albo w ręce biernej służby wojskowej wraz z przekroczeniem progi jednostki mieli ścinane włosy – na całkiem krótko – albo nawet na łyso. To ze względów higienicznych.

Przez ostatni czas takie krótkie fryzury męskie były zwane męskim strzyżeniem, ale pewnie dlatego, że długo trwała wojna i okres międzywojenny, przez co powszechnym zwyczajem stało się noszenie wygodnej krótkiej fryzury.

Jednak ostatnio trendy narzucane w świecie mody i fryzjerstwa – zaczęły być także stosowane przez mężczyzn. Jedni bardziej odważni nawet korzystają z koloryzacji całościowej lub tylko częściowej – farbując jedynie dłuższą grzywkę. Mężczyźni także stosują zabiegi prostowania włosów, dbając o swoja estetykę wyglądu. Niekiedy wybierają bardziej kobiece fryzury, albo nowoczesne, niesymetryczne, jednak nawet jeśli pozostają przy dłuższych – to ich forma i tak bardziej wyglądem składnia się ku charakterystyce męskiej fryzury.

Fryzury męskie w dużej wywodzą się z trwających niegdyś lub teraz subkultur. Rodzaje słuchanej muzyki także mają na to co nosimy na głowie wpływ. Wielu mężczyzn nosi długie włosy, jednak niestety tylko nieznaczna część o nie odpowiednio dba. Chyba właśnie największą niestosownością nie jest źle dobrana lub śmieszna jak na męską fryzura, ale brak systematyczności w myciu i czesaniu włosów.

Fryzury męskie – jedni dbają o włosy i swój wygląd – nawet czasem słysząc w swoim kierunku dziwne stwierdzenia odnośnie poglądów i przynależności seksualnej, a inni nie dbają o siebie wcale. Nieważne więc co się nosi, ale jak się nosi. Nieważne więc jaką fryzurę się na głowie ma, ale jak się o nią dba.

Włosy krótkie

Włosy krótkie – takie wyjście znajdujemy, gdy chcemy drastycznych zmian, mamy chandrę lub gdy musimy ściąć włosy ze względu na zdrowotne komplikacje. Często w parze z cięciem jest nakładanie farby – kontrastowa zmiana koloru włosów i efekt murowany.

Czasem zdarza się też, że włosy nam wypadają. A to ma miejsce, gdy jesteśmy osłabione, lub przebyłyśmy ciężką chorobę, albo gdy nasze hormony zmieniają swoje proporcje, często po ciąży, albo przy chorobach tarczycy. I wtedy pozostaje je nam przystrzyc, aby przeczekać okres wypadania, i aby nie mieć problemów z układaniem tak rzadkich włosów. Nawet mimo osłabionych włosów często można wykonać przeróżne fryzury, jednocześnie nie obciążając włosów kosmetykami.

Nie każdemu pasują włosy krótkie. Najtrudniej będzie nam dobrać fryzurę do kształtu naszej twarzy. Trzeba znaleźć wykwalifikowanego fryzjera, który jest także określany mianem stylisty – takiemu łatwiej zaufać. Rodzaje kształtu twarzy są przeróżne i zależą od wielu rzeczy – długości nosa, szerokości dzielącej odległość oczu od siebie, szerokości i wysokości czoła, szerokości twarzy w różnych miejscach: skroni, kości policzkowych, podbródka. Do takich podstawowych należą:
- okrągła – symetryczna względem punktu centralnego twarzy;
- podłużna – symetryczna względem linii nosa;
- trójkątna – czoło szersze niż linia kości szczęki, często z wysuniętym podbródkiem (występuje też odmienny kształt – jakby odwróconego trójkąta);
- kwadratowa – kości policzkowe tworzą prostą linię z podbródkiem i są podobnej szerokości  co czoło;

Kształt twarzy jest jednak tylko jednym z wielu aspektów, na jaki należy zwrócić uwagę przy doborze fryzury. Kolejnym bardzo ważnym wyznacznikiem jest rodzaj włosów – czy są grubsze, czy cieńsze, czy sztywne, czy delikatne, czy suche, czy tłuste i w końcu czy kręcone, podatne, czy proste? Aby nasza fryzura wyglądała dobrze, i aby nasze włosy krótkie układały się odpowiednio do kształtu fryzury – trzeba spełniać te kryteria. Szkoda, gdyby obcięte włosy nie spełniały estetycznej funkcji naszego wyglądu. Należy więc przede wszystkim kierować się naturalnymi cechami.

Nie ma się co martwić. Wybór krótkich włosów jest naprawdę ogromny. Począwszy od klasycznych, do takich awangardowych, niesymetrycznych. Mogą być dłuższe z przodu, z grzywką, aby z tyłu wygolić maszynką i wycieniować. Mogą być mocno wycieniowane z takimi pejsikami na skroniach. Mogą być łagodniejsze albo ostrzejsze pazurkowate. Mogą być z grzywką dłuższą na bok, albo króciutką na prosto. Mogą być całkiem króciutkie jak u mężczyzn. Zależy od naszego charakteru, osobowości i sposobu ubierania się. Włosy szybko rosną, więc można próbować na różne sposoby.

Fryzury EMO

Wydawać by się mogło, że nowopowstały niedawno styl EMO i tym samym fryzury EMO niosą za sobą powstanie nowej subkultury. Takie określenie tyczy się jednak jedynie wyglądu, a nie jak w przypadku subkultury: szczególnych zachowań i typów muzyki. Czyli w skrócie – EMO jest to nowa kultura mody dla niektórych odbiorców, szczególnie nastolatków.

Osoby lubiące styl EMO noszą różnego rodzaju ozdoby. Jest ich dużo, ale stanowią one raczej treść wyglądu, a nie jego formę. Forma jest prosta i bazuje na jednolitym spójnym kolorze, najczęściej czarnym. Bransoletki, naszyjniki, pierścionki, paski, sznurówki – występują w dużych ilościach i to ma zwracać uwagę. Wszystko jest jednak  w  nieco tajemniczej, czasami mrocznej, a nawet kiczowatej stylistyce.
Fryzury EMO zaś są zrobione z włosów długich i tylko prostych. Uczesanie to charakteryzuje się prosto ścięta grzywką lub kosmykami zaczesanymi na bok.  Do tego mocno wycieniowane włosy – takie cięcie  ma zresztą swoją specjalistyczną fryzjerską nazwę – DEGAŻOWANIE. Jest to swego rodzaju cieniowanie włosów poprzez mocne przerzedzenie. U góry fryzura jest bujna, a włosy gęste i napuszone, wraz z długością włosy stają się coraz rzadsze.

Kolory włosów przy fryzurze EMO są raczej ciemne, albo bardzo rzucające się w oczy: różowe, tlenione, czerwone, pomarańczowe, zielone lub mają kontrastujące pasemka.  Czasami bywa, że całość jest czarna i tylko grzywka pofarbowana jest na jakiś  kolorowy odcień.  Jednak takie odważne fryzury często bywają nieakceptowane przez społeczeństwo albo dyrektora szkoły, więc można wybrać tę mniej śmiałą wersję – decydując się jedynie na odważne cięcie i pozostając przy swoim naturalnym kolorze włosów.

Fryzury młodzieżowe

Młodzież szczególnie chętnie eksperymentuje z włosami. W szkole mile widziane są raczej stonowane, wygodne fryzury. Poza szkołą można jednak poszaleć i stworzyć z włosów pełne fantazji uczesania, wykorzystując do tego np. kolorowe spinki i modne ozdoby do włosów. Oto kilka pomysłów na fajne fryzury młodzieżowe.

Co robi młodzież poza szkołą? Oczywiście chodzi na zakupy do centrów handlowych. Idąc na zakupy powinnyśmy zdecydować się na jakieś modne uczesanie, w końcu będziemy przymierzać ubrania i buty z najnowszych kolekcji, mamy prawo poczuć jak sławna gwiazda filmowa. Proponujemy włosy rozpuszczone, mogą być podpięte z jednej strony spinką albo zawsze modnego warkocza dobieranego. Fanki ozdób do włosów mogą urozmaicić tę fryzurę, np. modną opaską.

Nastolatki równie chętnie chodzą do kina. Tu oprócz modnego looku trzeba zwrócić szczególną uwagę na wygodę. Będziemy przecież niemalże przez dwie godziny siedzieć w fotelu, dużym błędem będzie więc upięcie wielkiego koka bądź wysokiego kucyka.  Poza tym często po kinie można się wybrać na pizzę, czy lody, więc fryzura powinna być trwała, aby przez cały wieczór wyglądała nienagannie. Proponujemy mocno uplecionego warkocza – ta jakże dziewczęca fryzura sprawdzi się idealnie na takie wyjście.

Również wybierając się na wycieczkę powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na wygodę. Wycieczka to czas odpoczynku i dobrej zabawy – mamy zatem wyglądać naturalnie i niezobowiązująco. Najlepiej sprawdzą się włosy związane, gładko zaczesane do tyłu. Niesforne kosmyki możecie podpiąć kolorowymi spinkami, które zarazem urozmaicą to proste uczesanie.

A jaką fryzurę wybrać na wieczór? Starsza młodzież zapewne lubi spędzać czas, tańcząc  na dyskotekach. Tam każda z dziewcząt chce wyglądać  najpiękniej. Warkocz kłos na  pewno przykuje uwagę, prawidłowo wykonany wygląda wprost fenomenalnie. Jeżeli wolisz jednak rozpuszczone włosy, możesz nawinąć dość spore pasma na lokówkę tworząc miękkie i puszyste fale. Taka fryzura wygląda bardzo efektownie.

Pamiętajcie dziewczyny, fryzury młodzieżowe powinny przede wszystkim podkreślać naturalne piękno – zrezygnujecie zatem z misternych koków i nadmiernej ilości produktów do stylizacji. Postawcie na młodość!

Fryzury do pracy

5. Październik 2011 Fryzury do pracy Brak komentarzy

Fryzury do pracy nie mogą być zbyt odważne. Dobór odpowiedniego uczesania zależy głównie od rodzaju wykonywanej profesji. Należy również  pamiętać, aby fryzura  pasowała nam do stroju. Do garsonki lepiej wyglądać będzie skromniejszy kok, lub włosy delikatnie zaczesane do tyłu.  Z kolei jeśli prowadzimy na przykład zajęcia fitness to wygodniej nam będzie spiąć włosy. Do kucyka możemy dobrać gustowną opaskę lub ozdobna gumkę – fryzura będzie się wtedy prezentowała bardziej kobieco.

Fryzury do szkoły

5. Październik 2011 Fryzury do szkoły Brak komentarzy

Fryzury do szkoły powinny być schludne i raczej klasyczne. Jeżeli chcemy zostawić włosy rozpuszczone, to jeżeli są proste dobrze je wyczeszmy,  kręcone zaś możemy wystylizować za pomocą pianki. Najwygodniej nam będzie jednak jeżeli na zajęcia szkolne zepniemy włosy, aby pasma  nie wpadały nam do oczu, szczególnie podczas zajęć sportowych. Jeżeli lubicie ozdoby, możecie wykorzystać do tego celu  kolorowe spinki, wsuwki, opaski albo gumki. Obecnie w sklepach jest szeroki wybór dodatków do włosów, dlatego pomimo schludnej fryzury możecie urozmaicić ją modnymi akcentami. Jeżeli lubicie spójne stylizacje, możecie dobrać ozdoby, które będą pasowały do całości ubioru.

 

Fajne fryzury

4. Październik 2011 Najlepsze fryzury Brak komentarzy

Fajne fryzury – ciekawe, zabawne, nietypowe, ładne, wymyślne, proste, modne …i wiele, wiele innych synonimów można tutaj dopisać. Zastanówmy się wspólnie, co oznacza słowo: fajne ? Powszechnie wiadomo, że słowo to wywodzi się z języka potocznego i w jakich sytuacjach byśmy go nie używali – niesie za sobą pozytywne cechy.  Każdy jednak używa tego słowa według swoich własnych indywidualnych opinii. Fajne fryzury, niekiedy podobne, innym razem zupełnie odmienne niż nasze. Jeżeli byśmy użyli stwierdzenia fajne określając nim bluzkę, to dla jednych fajną bluzką będzie taka, która  ma śmieszne logo, a dla innych fajna będzie ta, która będzie zgodna z najnowszymi trendami.  Dla mnie fajna bluzka, to taka, która jest nietypowa, ale do mnie pasuje i jest w ciekawym kolorze.  Fajna fryzura zaś to taka, która pasuje zarówno do osobowości jak i do indywidualnego stylu każdej z nas. Takie uczesanie gwarantuje dobre samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Modne fryzury 2011

4. Październik 2011 Najlepsze fryzury Brak komentarzy

Patrząc wstecz na minione stulecie, można by się pokusić o stwierdzenie, iż przez te lata nastąpił prawdziwy rozkwit w świecie mody. Zarówno pod względem ubioru, fryzur, jak i wystroju wnętrza domowego. Takie ‘nowe trendy’ w wyglądzie mają przydomek design [czyt. dizajn]. Popatrzcie! Nawet artykuły gospodarstwa domowego, RTV oraz wózki dla dzieci mają swój – design.

Szczególnie jednak można zauważyć, jak przez to stulecie zmieniał się sposób ubierania i uczesania. Kiedyś kobiety nosiły nakrycia głowy i pod nim miały lekko spięte koki, albo warkocze. Nastał okres, w którym kobiety już nie chciały się kryć pod kapeluszami i stawiały na wygodę. W latach 30. dominowały kobiece loki i fale koniecznie misternie ułożone wokół czoła i na skroniach. Potem nastał czas tapirowania – w latach 50. włosy musiały być podniesione u nasady i wygładzone z wierzchu. Do tego grzywki zaczesane na bok, które zasłaniały całe czoło i wchodziły na oczy. Potem nastał czas jedności świata muzyki i mody. Powstały nowe subkultury. Styl hippie nakazywał nosić luźne rozpuszczone włosy przytrzymane cienką opaską, albo ozdobione  wpiętym kwiatem. Lata 70. i 80. to czas kiedy nowe trendy dyktowały gwiazdy zarówno ekranu jak i estrady. Każda kobieta chciała się upodobnić do swojej ulubionej znanej gwiazdy. Wokalistki wprowadziły modę na bujne, kręcone włosy.  Dla pań obdarzonych przez naturę prostymi jak druty włosami, ratunkiem stała się trwała ondulacja. Pod koniec lat ’90, pojawiało się coraz więcej reklam kosmetyków do włosów i to sprawiło, że zaczęto doceniać naturalne piękno i lekkie, nie przesadnie wystylizowane włosy stały się najbardziej hot.

A jakie fryzury są najmodniejsze w roku 2011? Głównym trendem jest bycie sobą, więc postarajmy się czerpać inspiracje i modyfikować je według własnych potrzeb, pamiętając, że modne fryzury 2011 powinny być przede wszystkim  naturalne i powinny pasować do naszej osobowości.